Kuva: Emil Sallinen

Tältä sivulta löydät Kansalaisfoorumin henkilökunnan ja toimistojemme yhteystiedot. Keskustoimistomme sijaitsee Vantaalla, ja aluetoimistot Tampereella, Oulussa ja Rovaniemellä.

Lisäksi Kansalaisfoorumilla on Helsingissä toimintatila, joka on vuokrattavissa yhdistysten koulutuskäyttöön.

Keskustoimisto

Vernissakatu 8 A, 01300 Vantaa
info@kansalaisfoorumi.fi 

Toimintatila

Käenkuja 1 B, 00500 Helsinki

Anneliina Wevelsiep
pääsihteeri

+358 50 590 0180
anneliina.wevelsiep@kansalaisfoorumi.fi

Raisa Laukkanen
mediakasvattaja
digitaalinen oppiminen, digihankkeet, aikuisten mediakasvatus

+358 40 529 7183
raisa.laukkanen@kansalaisfoorumi.fi

Minna Lepistö
koulutussuunnittelija (perhevapaalla)
jäsenjärjestöyhteistyön kehittäminen, Sospeva-hanke, osaamismerkit

Maaria Tuhkunen
taidekasvattaja
taidekasvatus, yhteisötaide, taide ja hyvinvointi

+358 40 738 9885
maaria.tuhkunen@kansalaisfoorumi.fi 

Kukka-Maaria Vuorikoski
koulutussuunnittelija (Minna Lepistön sijainen)
jäsenjärjestöyhteistyön kehittäminen, osaamismerkit

+358 44 298 1708
kukka-maaria.vuorikoski@kansalaisfoorumi.fi 

Tuuli Järvinen
koulutusassistentti

+358 50 476 3180

tuuli.jarvinen@kansalaisfoorumi.fi 

Riitta Liski
viestinnän suunnittelija

+358 50 466 1769
riitta.liski@kansalaisfoorumi.fi 

Merja Peurasaari
taloussihteeri

+358 45 657 8676
merja.peurasaari@kansalaisfoorumi.fi 

 
Elli Kekäläinen
kurssisihteeri, Skaftuki

+358 45 6577 359
elli.kekalainen@kansalaisfoorumi.fi 

 
Anne Mäkitalo
media-assistentti

anne.makitalo@kansalaisfoorumi.fi 

 
Joni Sivonen
media-assistentti

joni.sivonen@kansalaisfoorumi.fi 

Aluetoimistot

Tuula Hyystinmäki
koulutussuunnittelija
kurssitoiminnan avustukset, Skaftuki-neuvonta, järjestökoulutus

Kansalaisfoorumi c/o Voionmaan koulutuskeskus, Kanslerinrinne 1, 33100 Tampere
+358 45 657 7358
tuula.hyystinmaki@kansalaisfoorumi.fi 

Mari Tapio
koulutussuunnittelija
järjestökoulutuksen kehittäminen, uusi kansalais- ja järjestötoiminta

Kansalaisfoorumi c/o Voionmaan koulutuskeskus, Kanslerinrinne 1, 33100 Tampere
+358 50 471 4347
mari.tapio@kansalaisfoorumi.fi 

Pekka Kinnunen
koulutussuunnittelija
Kansainväliset hankkeet, opintoryhmätoiminnan avustukset

Kansankatu 53, 90120 Oulu
+358 40 563 2783
pekka.kinnunen@kansalaisfoorumi.fi 

Annamari Martinviita
koulutussuunnittelija

Kansankatu 53, 90120 Oulu
+358 50 378 0654
annamari.martinviita@kansalaisfoorumi.fi 

Timo Tervo
koulutuspäällikkö
pedagoginen kehittäminen ja suunnittelu, kurssit, yhteisöllinen taidekasvatus

Rovakatu 23, 96200 Rovaniemi
+358 40 506 2585
timo.tervo@kansalaisfoorumi.fi  

Laskutusosoite

Paperilaskut:
Sivistysliitto Kansalaisfoorumi SKAF ry
Vernissakatu 8 A
01300 Vantaa

Sähköpostiosoite:
elli.kekalainen@kansalaisfoorumi.fi