Tältä sivulta löydät Kansalaisfoorumin henkilökunnan ja toimistojemme yhteystiedot. Keskustoimistomme sijaitsee Vantaalla, ja aluetoimistot Tampereella, Oulussa ja Rovaniemellä.

Lisäksi Kansalaisfoorumilla on Helsingissä toimintatila, joka on vuokrattavissa yhdistysten koulutuskäyttöön.

Keskustoimisto

Vernissakatu 8 A, 01300 Vantaa
puh. (09) 5840 6250
info@kansalaisfoorumi.fi 

Toimintatila

Käenkuja 1 B, 00500 Helsinki

Anneliina Wevelsiep
pääsihteeri

+358 50 590 0180
anneliina.wevelsiep@kansalaisfoorumi.fi

Raisa Laukkanen
mediakasvattaja
digitaalinen oppiminen, digihankkeet, aikuisten mediakasvatus

+358 40 529 7183
raisa.laukkanen@kansalaisfoorumi.fi

Minna Lepistö
koulutussuunnittelija
jäsenjärjestöyhteistyön kehittäminen, Sospeva-hanke

+358 44 298 1708
minna.lepisto@kansalaisfoorumi.fi 

Mari Tapio
koulutussuunnittelija
Aktiivinen ja demokraattinen kansalaisuus (ADEKA) -hanke, järjestökoulutuksen kehittäminen, uusi kansalais- ja järjestötoiminta

+358 50 471 4347
mari.tapio@kansalaisfoorumi.fi 

Maaria Tuhkunen
taidekasvattaja
taidekasvatus, yhteisötaide, taide ja hyvinvointi

+358 40 738 9885
maaria.tuhkunen@kansalaisfoorumi.fi 

Tuuli Järvinen
koulutusassistentti

+358 50 476 3180

tuuli.jarvinen@kansalaisfoorumi.fi 

Riitta Liski
viestinnän suunnittelija

+358 50 466 1769
riitta.liski@kansalaisfoorumi.fi 

Merja Peurasaari
taloussihteeri

+358 45 657 8676
merja.peurasaari@kansalaisfoorumi.fi 

 
Elli Kekäläinen
kurssisihteeri, SkafNet

+358 45 6577 359
elli.kekalainen@kansalaisfoorumi.fi 

 
Joni Sivonen
media-assistentti

joni.sivonen@kansalaisfoorumi.fi 

Aluetoimistot

Tuula Hyystinmäki
koulutussuunnittelija
kurssitoiminnan avustukset, SkafNet.fi-neuvonta, järjestökoulutus

Kulttuuritalo Laikku, Keskustori 4, 33100 Tampere
+358 45 657 7358
tuula.hyystinmaki@kansalaisfoorumi.fi 

Pekka Kinnunen
koulutussuunnittelija
Generations in Interaction (Ge&In-hanke, opintoryhmätoiminnan avustukset

Kansankatu 53, 90100 Oulu
+358 40 563 2783
pekka.kinnunen@kansalaisfoorumi.fi 

Timo Tervo
koulutuspäällikkö
pedagoginen kehittäminen ja suunnittelu, kurssit, yhteisöllinen taidekasvatus

Rovakatu 23, 96200 Rovaniemi
+358 40 506 2585
timo.tervo@kansalaisfoorumi.fi