Kesän ihanuuden keskellä on hyvä tietää, että syksylläkin on tiedossa jotain kivaa, jota odottaa! Kansalaisfoorumin Käenkujan luovassa olotilassa otetaan miniloma arjesta.
Kehoa ja mieltä virkistävää toimintaa lounastauolla
18.9. alkaen joka toinen tiistai lounasaikaan tarjolla on tunnin ohjattu sessio kehoa ja mieltä virkistävää toimintaa. Joka kerralla tehdään yhdessä jotain erilaista luovuutta avaavaa, ilahduttavaa ja rentouttavaa, johon on helppo osallistua ilman aiempaa kokemusta. Luvassa on ainakin rentouttavia ääniä, yhteisöllistä liikettä ja voimauttavaa kuvatyöskentelyä.
Käenkujan luova olotila syksyllä 2018 joka toinen tiistai 18.9./2.10./16.10./30.10./13.11./27.11. klo 12.00–13.00 Kansalaisfoorumin koulutustilassa Sörnäisissä (Käenkuja 1 B, Helsinki).
Osallistumismaksu 6 € / kerta tai 30 € / koko syksy (6 kertaa).
Tarkempi ohjelma julkaistaan ja ilmoittautuminen aukeaa kesän jälkeen. Seuraa Kansalaisfoorumin verkkosivuja ja somea!